Go to Top
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Format Atma

Bilgisayara Format Atma

Bilgisayarınızın yazılımsal ve donanımsal hatalardan, virüs girmesinden, elektrik kaynaklı bilgisayarın açılıp kapanmasından sonra siyah ekran hatası ve bir çok sebepden dolayı bilgisayar format atmak zorunda kalabilirsiniz.

Bilgisayarın hard diskinde kurulu işletim sisteminin zarar görmesi veya çalışmamasından kaynaklı olarak bilgisayar format atma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz.Format atmak işlemi profesyonel kullanıcalar tarafından yapılmalıdır.Ciddi veri kayıplarına sebep olabilir.

format

Özellikle uzun süredir bilgisayar kullanan kişi ya da kurumların zaman zaman ihtiyaç duydukları genel temizlik işlemlerinden bir tanesi olan bilgisayara format atma ihtiyacı, sadece bir temizlik değil aynı zamanda işletim sisteminizin üzerindeki ekstra ve gereksiz olan yüklerin ortadan kaldırılması işlemidir de diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse zaman içinde yüklemiş olduğunuz programlar, oyunlar ve pek çok kişisel veri dosyası muhakkak surette Windows ya da diğer işletim sisteminizde belirli bazı dosya ya da eklenti tarzı verileri bırakmaktadır. Her ne kadar ihtiyacınız bittiğinde ya da programı kaldırmak isteseniz de bahsi geçen küçük dosyalar işletim sisteminizde kayıt altında tutulmaktadır. Register dosyalarından tutun da bazı system32 dosyalarına kadar işletim sisteminin içinde kalan dosyalar bilgisayarınızın daha uzun sürede açılmasına, yer kaybına ve hatta kullanılamaz duruma gelmesine dahi neden olabilmektedir.

Bunun yanı sıra mevcut bilgisayar performansından memnun olunmama ya da virüs vb zararlı yazılımların yok edilmesi gibi gereksinimlerden dolayı da bilgisayarınızın hard diskine yani sabit diskine format atmak isteyebilirsiniz. Format atma işlemi uzmanlık gerektirmekle beraber, işletim sistemi dvd/cd veya usb bellek üzerinden çalışan yükleme paketi ve de bilgisayar yazılım kullanımı bilgisi gerektirmektedir. Çünkü bu işlemi yapabilmek için öncelikle hali hazırdaki çalışan işletim sisteminiz üzerinden değil farklı bir platform olan DOS vb işletim sistemi üzerinden çalışmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra format sonrası bilgisayarınızın sabit diskindeki bütün verilerin yok olacağı ve kolay kolay geri dönüşü olmayacağı da bilinmesi gerekmektedir. ( Bazı yazılımlar formatlanmış veya bir başka deyişle biçimlendirilmiş sabit disklerdeki bazı verileri kurtarabilmekte ancak bu işlem uzman kişiler ve servisler tarafından yapılabilmektedir. ) Bu durumda Formatlanmak istenen bir bilgisayardaki önemli verilerinizi ve evraklarınızı farklı bir sabit ya da taşınabilir disk içine yedeklenmesinde fayda olacaktır. Format yani biçimlendirme işleminin ardından bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz işletim sisteminin dosyalarının yüklenmesi ve akabinde de bilgisayarınızdaki donanımların yazılımlarının yani driverlarının işletim sisteminize tanıtılması işlemi gelmektedir.

Kesinlikle bilinçli ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması gereken bu işlem dikkat ve zaman gerektirmektedir. Bunun yanı sıra hali hazırdaki donanımlarının sürücülerinin ( driver olarak da bilinir ) hazırda bulunmasında fayda olacaktır.

Xp format atmak

windows xp format atma

windows 7 format atma

win 7 format atma

windows 8 format atma

Eğer bilgisayar format atma işlemine ihtiyacınız varsa ;

Bizimle :

Bilgisayar teknik servis ve Notebook Servisi: 0212 220 50 09 – 0212 220 50 09 – 0555 992 27 77

Numaralı telefonlardan ile yada aşağıdaki bilgisayar servis formunu doldurarak bizden servis isteyebilirsiniz.

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon

Adres 1

Adres 2

Bilgisarın Markası

Bilgisarın Modeli

Seri Numarası:

Problemi Belirtin

To use CAPTCHA, you need Really Simple CAPTCHA plugin installed.

, , , , , ,